Koncert Dętej Sekcji Kieleckiej 10 sierpnia ,godz.17.30

Dęta Sekcja Kielecka  w składzie:

Maniucha Bikont  gościnnie (tuba, śpiew)
Śpiewa muzykę nowoczesną, tradycyjną i autorską, gra na tubie, akordeonie i innych małych i dużych instrumentach. Układa piosenki, tworzy muzykę teatralną i filmową, wykonuje utwory współczesnych kompozytorów. Występowała w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Jej pasją jest muzyka tradycyjna, od lat jeździ po wsiach centralnej i wschodniej Europy nagrywając pieśni i muzykę. Koncertuje w duecie z Ksawerym Wójcińskim -kontrabasistą, w  projektach łączy tradycyjny śpiew ukraińskiego Polesia z językiem współczesnego jazzu, współpracuje  m.in. z kapelą Tegie Chłopy a także z izraelskim kompozytorem Assafem Talmudim. Nie obca jest jej również muzyka współczesna.

Aleksander Kwietniak

Klarnecista, saksofonista, lirnik i początkujący gambista; Zafascynowany muzyką tradycyjną, klasyczną i dawną. Poszukiwacz muzycznych doświadczeń, aktywny w wielu przestrzeniach i przedsięwzięciach, kapel folkowych po marching show band. Nierzadko wspiera gościnnie na klarnecie kapelę Tęgie Chłopy.

Szczepan Pospieszalski
(trąbka ) należący do muzycznego klanu Pospieszalskich, grał w Raz Dwa Trzy, Voo voo i Deus Meus. Studiował kompozycję u Aleksandra Lasonia na jazzowym wydziale katowickiej Akademii Muzycznej. Udziela się w składach jazzowych, razem z kuzynami (Łukaszem, Nikodemem i Markiem Pospieszalskimi) gra w post-beatlesowskim składzie Santabarbara. Najczęściej można go usłyszeć w repertuarze tradycyjnym – występuje w Kompanii Janusza Prusinowskiego, zespołach Adama Struga.,
w kapeli Tęgie Chłopy .

Mateusz Kowalski
(akordeon, guitalele ale i baraban, skrzypce i Yamaha Electone) jest uczniem Jana Gacy. Lideruje Kapeli Mateusza Kowalskiego, poza tym można go usłyszeć w  Warszawskiej Orkiestrze Sentymentalnej Kompanii Adama Struga, Monodii Polskiej, Kapeli Macieja Filipczuka i Radical Polish Ansambl i kapeli Tęgie Chłopy.

Zapraszamy na ten wyjątkowy koncert, godz.17.30.  podczas  23.Odpustowego Spotkania przy Muzeum.

B.Cz.