14.Noc w Muzeum za nami.

Klimatyczna, nostalgiczna i wyjątkowa 14.Noc w Muzeum „Zgromadziło się tutaj całe miasteczko... przeszła do historii. Dziękujemy pięknie wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i byli z nami.Ze sceny muzealnej wybrzmiał, bardzo ważny głos. młodych ludzi w spektaklu: „Jak płatki śniegu...” Wystąpił dla nas Zespól „Human Sapiens” w składzie : Zuzanna Depczyńska, Dominika Hierowska, Aleksandra Jóźwiak, Anna Maciejewska, Dominika Osowczyk, Jagoda Piwowarczyk, Julia Przybylska i Miłosz Cybulski z LO w  Słupcy, działający przy MDK w Słupcy, pod kierunkiem  wyjątkowego duetu: Anny  Halaby  i Anny Czerniak. Dziękujemy, za jak zwykle, wyjątkowe przedstawienie.
W sali muzeum otworzyliśmy nową, ważną wystawę: Zeznanie ocalonego z Zagłady Dawida Lajzera – mieszkańca przedwojennej Słupcy. Przeżył, dzięki pomocy innych. Przetrwał niewyobrażalne, jak Edith Eger, której książka stała się inspiracją do zaprezentowanego podczas tej Nocy - spektaklu. Cudownie nostalgiczny koncert „Kinder Yorn” - sceny z życia miasteczka” na zakońzcenie, z udziałem wyjątkowych artystów kwartetu SENTIDO :charyzmatyczna wokalistka Kaja Mianowana, mistrz akordeonu (aranżer i kompozytora) Piotr Kopietz  i niezrównani mistrzowie Ibrahim Wassim  -  lutnia arabska i Arad  Emamgholi-  irański bęben dafu . Wystąpili na oświetlonej pięknie scenie (podziękowania dla Roberta Witowskiego), o profesjonalne nagłośnienie zadbał niezastąpiony Przemek  Kwiatkowski . Dziękujemy. To był magiczny, wielokulturowy koncert.
Cieszy nas też, że prezentowany w  sali muzeum film-animacja „Zdążyć przed Panem Bogiem”  obejrzało wielu z Państwa; jego premiera miała miejsce 19 kwietnia  w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Oczywiście (jak zawsze) wydarzeniu towarzyszył...smaczny stół, tym razem z potrawami sederowymi (macą, charosetem ,jajkami i szabasową chałką,upieczoną przez strzałkowską piekarnie). A wszystko pięknie przygotowane i podane przez utalentowanych uczniów z ZSE
w Słupcy pod kierunkiem Anny Rajzner.
 Dziękujemy za pomoc organizacyjną i techniczną także UM i Referatowi Dobrego Porządku, Komendzie Policji Powiatowej, szczególnie paniom dyrektorkom Urszuli Radosiewicz (LO) Karolinie Rakowicz (ZSE) i Annie Mydłowskiej (OSW) w Słupcy, Anicie Herudzińskiej(MDK) i nieocenionemu panu  Romanowi Węglińskiemu; za pamięć i życzenia z okazji naszego muzealnego święta - panu Burmistrzowi Michałowi Pyrzykowi; a także Wojtkowi Lisiakowi i  Magdzie Kosmalskiej-Zauer, którzy to wydarzenie utrwalili kamerą i aparatem fotograficznym. Szczególne podziękowania dla Agnieszki i Ryszarda Jankowskich  AGRYS Konin za projekty graficzne i usługi poligraficzne .

Z nadzieją na spotkanie podczas 15 Nocy w Muzeum.