XIV Odpustowe Spotkanie za nami

Sam Św.Wawrzyniec rozpoczął spotkanie wręczając laur dedykowany burmistrzowi Tadeuszowi Parysowi, o którym  opowiadała przygotowana  wystawa o tym niezwykłym człowieku. Kramy artystów i rękodzielników zapełniły plac przed muzeum, kolejka po ciastka wawrzynkowe była imponujaca, chleb ze smalcem plus ogórek jak zwykle pyszny , moneta odpustowa wybita, świece ulane a garnki ulepione. Było smacznie, klimatycznie i kolorowo mimo, iż słońce nas nie rozpieszczało.
Wieczorem słupeccy melomani ( pomimo  deszczu) wypełnili nawy kościoła farnego i wysłuchali dziewiątego już koncertu organowego: Jakub Garbacz(organista) i Magdalena Witczak (sopran) przenieśli nas w czasy baroku i nie tylko. Warto było tam być. Zapraszamy zatem za rok  na XV już Odpustowe Spotkanie.

ThePetrojvicBlastingCo3_1

Pożegnalna pieśń w wykonaniu  zespołu The Petrojvic Blasting Company. Fot.D.Czerniak 2012