Ważna lekcja historii...przed wakacjami.19 czerwca, godz.11.00

Obejrzymy zatem dwa wyjątkowe spektakle:
-   „Jest takie miejsce…” – w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum im. M. Kosmowskiego w Trzemesznie ( na podstawie wspomnień ks. prof. Władysława Chotkowskiego, uczestnika „Wyprawy trzemeszeńskiej”.) Spektakl powstał przy współpracy z panem Andrzejem Pieczyńskim, reżyserem i aktorem Teatru Syrena w Warszawie. Nad całością przedstawienia czuwali:  Aldona Siwińska, Kamila Wesołowska, Ilona Adamska, Maciej Adamski.
-”Ta ziemia taka czysta…” w wykonaniu zespołu teatralnego” Human Sapiens”(młodzi, utalentowani uczniowie LO w Słupcy i gościnnie absolwent ZSE ) - scenariusz i reżyseria  Anna Halaba (LO) i Anna Czerniak (MDK) , którego prapremiera miała miejsce podczas tegorocznej VI Nocy w Muzeum: ”Poszli w boje chłopcy nasze…”

W tym dniu,  o godz. 9.00 zagrany zostanie spektakl : ”Ta ziemia taka czysta…’’ dla  młodzieży z LO w Słupcy . Dziękujemy Dyrekcji  szkół za życzliwą współpracę Zapraszamy .

Goście z Trzemeszna zobaczą także wystawę:"Pamiątki. 1863", a następnie pojadą do Mieczownicy, aby oddać hołd poległym kolegom w 1863r.