XV ODPUSTOWE SPOTKANIE,10 sierpnia,godz.16.00

W programie m.in.: otwarcie dwóch interesujących wystaw: „INSPIRACJE – INTERPRETACJE”- fotografie Mai Dzierżyńskiej, artystki urodzonej w Słupcy, która od 1966r. prywatnie i zawodowo związana jest z Kłodzkiem.  Subtelne, pełne klimatu fotografie czarno-białe oraz zaskakujące w formie kolorowe pozwolą spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość oczyma artystki , która umie wydobyć z  codzienności piękno i zachwycić widza  subtelnością materii i przyrody.
Druga wystawa : „ POCZĄTEK…” - w 80. rocznicę przybycia Sióstr Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego do Słupcy 1933-2013  opowiada o wspólnocie Sióstr  Sercanek w Słupcy , o ich przybyciu do naszego miasta, o powstaniu przedszkola, szwalni i niełatwej codzienności .

Tradycyjnie na placu przed muzeum odbędzie się kiermasz sztuki i wyrobów rękodzieła artystycznego twórców z miasta i regionu. Zapraszamy wszystkich do prezentacji swoich  wyrobów. Ponadto pokazy technik: garncarskich,  plecionkarskich, przędzenie na kołowrotku, bicia monety odpustowej  itp.
Spróbujemy  wawrzynkowych  ciastek  wypiekanych  raz do roku przez Bogusława Renkla , a także czeka na nas odpustowy  poczęstunek   i wiele innych niespodzianek.

Gwiazdą tegorocznego Odpustowego Spotkania będzie  duet: AGATA SIEMASZKO & KUBA “BOBAS”WILK  -Laureaci Grand Prix XIV Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" 2011 –jednego  z najważniejszych polskich festiwali prezentujących muzykę folkową oraz nagrody specjalnej im. Czesława Niemena.
Agata Siemaszko od dziecka śpiewała w zespołach podhalańskich, grała na basach u Krzysztofa Trebuni, występowała z zespołem romskim „Kałe Bała”, współpracowała z wieloma innymi zespołami. Kuba „Bobas” Wilk na stałe współpracuje z zespołami takimi jak „Siwy Dym”, „Rzoz”, „Funky Jam”, stworzył własną grupę „Bo…Band”, prowadzi też studio nagrań „Chabakoovka”. Znają się i przyjaźnią od kilku lat,wspólnie koncertują w kraju i poza granicami. W tym roku w maju ukazała się ich debiutancka płyta :”Woda i ogień” Charyzmatyczny głos artystki, której towarzyszy rewelacyjny gitarzysty no i  w repertuarze  utwory m.in. słowackie, romskie częstokroć w nowych aranżacjach- to gwarancja naprawdę wspaniałego klimatycznego koncertu. Początek koncertu ok.17.30. Zapraszamy do wspólnego świętowania.