Wtorek - Piątek: 9:00 - 16:00
Niedziela: 14:00 - 18:00

Muzeum Regionalne w Słupcy
ul. Warszawska 53
62-400 Słupca  
telefon: : 63 275 26 40

Partnerzy
Wydarzenia > aktualności
Koncert z okazji XIII Dnia Papieskiego

Te niezwykłe instrumenty dialogowały ze sobą i z publicznością, dzięki ogromnym umiejętnościom 12 młodych artystów z Zelowa i  dyrygent zespołu Agnieszki Kimmer.  Prowadząca koncert -Kinga Kryger - opowiadała o zespole, który działa przy Parafii Ewngelicko -Reformowanej w Zelowie od 1999r.  Zelowskie  Dzwonki zachwycają swoim brzmieniem, perfekcją  i techniką wykonania. Uczestnicy koncertu mogli usłyszeć utwory z użyciem aż ... 100  dzwonków.(!)  Zespół koncertuje nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech ,Czechach i Holandii.
Mamy nadzieję, że podczas tego wieczoru  uświadomiliśmy sobie jak wielkie znaczenie w życiu każdego z nas ma  dialog  prowadzony na różnych płaszczyznach naszego życia .
Przywołane zostały  także słowa Jana Pawła II, dla  którego dialog  był jedną z nadrzędnych wartości. Na zakończenie ks. Tadeusz Jelinek   - pastor Parafii Ewangelicko-Reformowanej z Żychlina pomodlił się i udzielił pasterskiego błogosławieństwa wszystkim uczestnikom spotkania.

Dziękujemy gościom z Zelowa za możliwość wspólnego spotkania i za piękny koncert, a Państwu za obecność. A także ks. Janowi Kwiatkowskiemu, Siostrom Sercankom i wszystkim,którzy pomogli w organizacji tego spotkania.