VII Noc w Muzeum... ze Świetym Janem Pawłem II

Tegoroczna VII Noc w słupeckim muzeum będzie miała szczególny i wyjątkowy  charakter, bowiem  będzie wyrazem naszej radości z historycznego wydarzenia - jakim jest  kanonizacja największego z Polaków- Jana Pawła II.  Zatem  nikogo z nas nie może na niej zabraknąć. Wspólnie cieszmy się z faktu , że największy z Polaków  został ogłoszony Świętym.

„Po maturze chodziliśmy na kremówki (…)” – tak brzmi tytuł tego spotkania.W  programie wiele atrakcji: premiera spektaklu poetyckiego:   ”..a światłość w ciemności świeci ” - w wykonaniu zespołu „Human Sapiens” - zdolnej  utalentowanej  młodzieży z LO pod kierunkiem  Anny Czerniak (MDK) i Anny Halaby (LO), interesująca wystawa „Pielgrzym” – retroryty Romana Terzyka ze Żnina (artysty , który w 58 obrazach pokazuje osobę i dzieło Jana Pawła II);  można będzie  wrócić wspomnieniami do swoich spotkań z  Janem Pawłem 2  na wystawie:   „Bez audiencji….”- Słupczanie u Jana Pawła II.
Podczas tego niezwykłego wieczoru wysłuchamy także  pięknego, wzruszającego koncertu Uwielbienia z Janem Pawłem II  w wykonaniu poznańskiego artysty  Leopolda Twardowskiego  z zespołem.
Będą także  (przy życzliwym wsparciu lokalnych cukierni) najsłynniejsze papieskie  kremówki, sprawdzimy także stan naszej wiedzy o Janie Pawle II (Quiz z nagrodami),  na elewacji budynku planujemy także pokazać znakomity  film:   „Szukałem Was…” w reżyserii Jarosława Schmidta  z roku 2011. Zapraszamy w dniu 23 maja , startujemy o godz. 20.;30. Bądźmy radośni  i bądźmy razem.Po prostu.