Koncert z okazji XIV Dnia Papieskiego- 22.X.g.19.00
XIV Dzień Papieski w Słupcy, 22 . X. 2014. godz. 19.00, sala kina Sokolnia

„Dalekie wybrzeża ciszy zaczynają się tuż za progiem

Nie przefruniesz tamtędy jak ptak.

Musisz stanąć i patrzeć coraz głębiej i głębiej,

aż nie zdołasz już odchylić duszy od dna.”

(Jan Paweł II)

Z okazji XIV Dnia Papieskiego Burmistrz miasta Słupcy i Muzeum Regionalne w Słupcy serdecznie zapraszają na koncert poezji śpiewanej „Wybrzeża ciszy” w wykonaniu Adama Denissona - dedykowany Świętemu Janowi Pawłowi II.

Spotkamy się w dniu 22 października, w którym 36 lat temu Karol Wojtyła jako Jan Paweł II zasiadł na tronie Piotrowym inaugurując swój niezwykły pontyfikat . Ten dzień także został wybrany w Kościele katolickim jako dzień wspomnienia liturgicznego świętego Jana Pawła II.

„Wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II jest znakomitym motywem do ponownego postawienia pytania o świętość, zarówno w życiu jednostek, jak i całych społeczności, aż po wielką rodzinę ludzką” - podkreśla ks. Dariusz Kowalczyk w przygotowanej przez niego interpretacji hasła Dnia Papieskiego.Zapraszamy na ten pełen klimatu, piękna słowa i subtelnych dźwięków fortepianu koncert poezji śpiewanej z udziałem znakomitego Adama Denissona, w dniu 22.X. godz. 19.00, sala kina Sokolnia. Wstęp wolny.

......................................................................................................................................................../

Adam Denisson - muzyk, kompozytor, poeta, historyk i teoretyk literatury. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu; obecnie doktoryzuje się w Zakładzie Teorii Literatury Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W pracy badawczej zajmuje się związkiem pomiędzy literaturą a muzyką, a także możliwościami przekładu intersemiotycznego oraz twórczością polskich poetów romantycznych. Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie (klarnet, perkusja, fortepian). Jako kompozytor i autor tekstów współpracował z wieloma znakomitościami polskiej sceny muzycznej.

Inicjator i współorganizator mnóstwa przedsięwzięć promujących poezję i muzykę, m.in. toruńskich koncertów poezji wraz z Toruńską Grupą Artystyczną "Ultima Thule" ("Bliscy i oddaleni", "W nicość śniąca się droga", "Zasypiamy w słowach", "Bezkres, bezczas", "Tęcze, skraje, doliny", "Od zmierzchu do świtu"), a także programów poetycko-muzycznych dla Polonii litewskiej i bułgarskiej (koncerty w Wilnie, Sofii, Plovdiv). W 2007 roku wystąpił na Inauguracji Roku Herbertowskiego w Toruniu, zagrał także koncert dla Rodziny Zbigniewa Herberta. Komponuje muzykę do tekstów uznanych twórców literatury polskiej, m.in. do liryków: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Zbigniewa Herberta, Stanisława Balińskiego, Leopolda Staffa, Bolesława Leśmiana, Kazimierza Wierzyńskiego, Jarosława Marka Rymkiewicza, Adama Asnyka, Cypriana Norwida, Czesława Miłosza, Bronisławy Ostrowskiej. W chwili obecnej kompletuje wiersze do swojego tomu poetyckiego. Koncertuje w Polsce, a także poza granicami kraju.

………………………………………………………………………………………………………………………

Dzieła Fundacji Nowego Tysiąclecia – główny organizator obchodów Dnia Papieskiego w Polsce.W tym roku obchodzony będzie w dniu 12 października .
Idea narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Fundacja została powołana do życia w 2000 r. jako organizacja, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.
Fundacja od wielu lat podczas organizacji Dnia Papieskiego organizuje zbiórki dla młodych, utalentowanych ludzi z małych środowisk pomagając im poprzez stypendia rozwijać swoje talenty . Temu żywemu pomnikowi bardzo kibicował Jan Paweł II uważając iż „rzeczywiście jest to dzieło które należy wspierać dla dobra całego narodu:” Można wrzucić symboliczny grosz do puszki albo przekazać środki na poniższy adres albo wejść na stronę www.dzielo i dokonać przelewu on- line. Zachęcamy.

Fundacja Konferencji Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia" ; Skwer Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6; 01-015 Warszawa Nr 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582Bank PEKAO S.A., XIII O/Warszawa DOPISEK „Wpłata na stypendia"