Wtorek - Piątek: 9:00 - 16:00
Niedziela: 14:00 - 18:00

Muzeum Regionalne w Słupcy
ul. Warszawska 53
62-400 Słupca  
telefon: : 63 275 26 40

Partnerzy
O muzeum > Podziękowania

Muzeum Regionalne w Słupcy serdecznie dziękuje za możliwość zaprezentowania przygotowanej przez Wojewódzką Komendę Policji wystawy :”Policja wczoraj i dziś”, którą mogliśmy, dzięki inicjatywie Komendy Powiatowej w Słupcy, oglądać w salach naszej instytucji w dniach od 9 do 20 września 2014r. Tym samym włączeni zostaliśmy w obchody 95. lecia powstania Policji Państwowej, szczególnie zaś nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji  w Słupcy.


Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z terenu naszego miasta. W tak krótkim czasie obejrzało ją 550 osób. Niewątpliwie na takie zainteresowanie ekspozycją wpływ miała obecność policjantów z Komendy Powiatowej w Słupcy , którzy swoją wiedzą, doświadczeniem a także umiejętnościami komunikacji z młodym odbiorcą oprowadzali po wystawie przekazując i wiele informacji nt. policji wczoraj ale i dziś .

Za zaangażowanie i pomoc w organizacji wystawy dzięujemy: starszemu aspirantowi Marlenie Kukawce, starszemu sierżantowi Justynie Makowskiej oraz za aktywny udział w oprowadzaniu po niej : sierżantowi Arkadiuszowi Miętkiewiczowi , sierżantowi sztabowemu Michałowi Marszałkowi , starszemu sierżantowi Dariuszowi Urbaniakowi, aspirantowi Marcinowi Czerniakowi oraz aspirantowi sztabowemu Arturowi Kamińskiemu.

W sposób szczególny zaś dziękujemy : aspirantowi Dariuszowi Nowickiemu - współautorowi książki „Zawsz wierni. Dzieje policji państwowej na ziemi słupeckiej” - za jego merytoryczną pomoc i cykliczne spotkania na wystawie, podczas których młodzież licealna mogła dowiedzieć się m.in. wielu interesujących faktów z dziejów słupeckiej policji oraz sierżantowi sztabowemu Łukaszowi Jarząbkowi - za doskonały kontakt i umiejętności w przekazywaniu informacji najmłodszym odbiorcom- zwłaszcza grupom przedszkolnym z naszego miasta. 
Serdeczne podziękowania kierujemy  pod adresem pana insp. Zbigniewa Maliny -komendanta Powiatowej Policji w Słupcy za efektywną współpracę i możliwość , w takiej właśnie formie ( z udziałem policjantów) zwiedzania tej wystawy .