V edycja Projekt Regał- spotkanie z książką autorską,23 września , godz.17.00

Muzeum Regionalne w Słupcy i Ogólnopolski Projekt „Regał – spotkanie z książką autorską” zapraszają, po dwóch latach przerwy, na piątą, jubileuszową edycję.
Uroczysty wernisaż w dniu 23 września, o godz.17.00 w Sali na Piętrze, w budynku muzeum. Gościem wyjątkowym tej edycji będzie dr Anita Wincencjusz - Patyna, historyczka i krytyczka sztuki , doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o sztuce. Kierowniczka Katedry Historii Sztuki i Filozofii na ASP we Wrocławiu ,autorka znakomitych publikacji poświęconych historii i teorii ilustracji, redaktorka naczelna publikacji: Admirałowie wyobraźni.100 lat polskiej ilustracji w książkach dla dzieci, członkini polskiej sekcii PS IBBY oraz jury ogólnopolskich konkursów Książka Roku PS IBBY w kategorii graficznej, „Pióro Fredry”, „Dobre Strony” oraz „Szkic ma moc”, a także kuratorka wystaw poświęconych ilustracji książkowej i sztuce współczesnej.
Nasz gość zaprezentuje także znakomite wydawnictwo FORMAT z Wrocławia , które objęło patronat nad tegoroczną edycją. Będzie możliwość nie tylko obejrzenia, ale i zakupu książek tego wydawnictwa, podczas trwania projektu. W ofercie m.in."Zagubiona dusza" Olgi Tokarczuk &Joanny Concejno  i "Książę   w cukierni "Marka Bieńczyka z ilustracjami Joanny Concejno.
Historię regałowych spotkań przedstawi pomysłodawczyni i koordynatorka projektu dr Dominika Czerniak - Chojnacka (UAP) Przypominamy, że Projekt Regał - to rodzaj wystawy prezentującej niepublikowane dotąd książki, o wyjątkowej formie (nietuzinkowo ilustrowane i wykonane), które w ten sposób znajdują drogę do czytelnika.Na naszym muzealnym regale zaprezentujemy ksiązki m.in. absolwentek UA w Poznaniu: Kamili Lukaszczyk, Klaudii Szłapki i Mai Michalskiej. Książki stworzone przez młodych artystów, częstokroć tylko w jednym egzemplarzu mają szanse być oglądanymi i czytanymi, a ich autorzy (jak było w poprzednich edycjach) prowadzić będą warsztaty plastyczne dla młodszych i starszych (szczegóły wkrótce).
Podczas tej edycji będziemy promować we współpracy z Fundacją Powszechnego Czytania w ramach: ”Książka chroni” publikację pt: „Książka przeciw wojnie” z tekstami polskich autorek i autorówi ilustracjami znanych ilustratorek i ilustratorów. Książka - cegiełka dla walczącej Ukrainy. Do nabycia w muzeum.

Zachęcamy i zapraszamy serdecznie do udziału w tym spotkaniu nauczycieli, rodziców, bibliotekarzy i bibliotekarki, wszystkich którzy kochają książki, młodszych i starszych i nie tylko. Rozpoczynamy wyjątkowy czas spotkań z regałowymi dziełami i ich autorami.
Regał w Słupcy gościć będzie około miesiąca, potem na tygrysich łapach przemieści się, aż do Lublina i weźmie udział w Warsztatach Kultury.

UWAGA:
W ostatni dzień kalendarzowego lata, 22 września 2022r.,o godz. 10.30 zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne, rodziców z dziećmi na wyjątkowe wydarzenie, które będzie miało miejsce na naszej muzealnej scenie. „Muzyczne wygibasy”- to interaktywny, około godzinny, koncert dla dzieci w wykonaniu Przemka Mazurka oraz Kompani Artystycznej Mozaika. W ten sposób, koncertowo, zainaugurujemy 5 jubileuszową edycję projektu Regał. Będzie się działo.!!!

Zainteresowanych czytaniem regałowych książek i warsztatami plastycznymi prosimy o kontakt
z muzeum tel.63 2752640.

Zapraszamy.