Wydarzenia > cykliczne > Odpustowe Spotkanie

Muzeum Regionalne w Słupcy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Słupcy i regionu do wzięcia udziału w XXI ODPUSTOWYM SPOTKANIU, które tradycyjnie odbędzie się 10 sierpnia, o godz. 16.00, w dniu patrona naszego miasta - Św. Wawrzyńca. Podobnie jak w latach ubiegłych czeka na państwa mnóstwo atrakcji. Jedną z nich będzie niewątpliwie występ  MIROSŁAWY ZAZIĄBŁO-HUBIAK z PRZYJACIÓŁMI, którzy zaproszą nas do KULTUROWEJ ROZMOWY.

Skład zespołu;
Mirosława Zaziąbło-Hubiak wokal,Tomasz Mastalski -akordeon Wojciech Zaziąbło- skrzypce, Michał Tkaczyk -gitara ,Aleksander Adamczyk -trąbka

Mirosława Zaziąbło - Hubiak jest wokalistką i pasjonatką muzyki Łuku Karpat, która do współtworzenia nagrań zaprosiła znajomych muzyków z różnych regionów Polski i nieylko. W efekcie powstało dzieło wzbogacające tradycyjne nuty z obszaru gorczańsko – pienińskiego i melodie różnych rejonów Karpat o oryginalne brzmienia kwartetu smyczkowego czy dźwięki cymbałów, akordeonu, trąbki i gitary. Promocja płyty była okazją do muzycznej podróży w czasie, z dawnymi, tradycyjnymi dźwiękami i nutami pienińskimi, spiskimi, łemkowskimi i słowackimi, ale także podróżą w miejsca - te bliskie i te dalekie. Wszystkie utwory zgromadzone na płycie, choć pochodzące z różnych stron, cechują się rodzimym charakterem i są zakorzenione w karpackiej tradycji i kulturze muzycznej. Nawiązuje się zatem pomiędzy utworami dialog, wymiana nut, dźwięków, brzmień – „kulturowa rozmowa”. Zespół wykonuje muzykę etno-folkową, a inspiracje czerpie z melodii łuku karpackiego oraz tworzy własne kompozycje. Tryptyk jest laureatem II nagrody Turnieju Muzyków Prawdziwych  w Filharmonii  Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Grupa brała udział w Festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja" oraz w Międzynarodowym Festiwalu "Mikołajki Folkowe" w Lublinie.
"Nowa Tradycja" 2014: zespół Tryptyk (Dwójka) - YouTube