Koncert z okazji XVI Dnia Papieskiego, 19.X.godz.19.00
Adam Strug - śpiewak i instrumentalista,poeta, autor piosenek, kompozytor  muzyki teatralnej i filmowej, etnomuzykolog, scenarzysta filmów dokumentalnych . Lider muzycznej kompanii wykonującej jego autorskie piosenki. Pomysłodawca zespołu śpiewaczego "Monodia Polska", praktykującego polskie pieśni przekazywane w tradycji ustnej. Zajmuje się głównie sztuką wokalną, ale nie stroni od form wyłącznie instrumentalnych. Jego piosenki wykonują także inni wokaliści: Stanisław Soyka, Mieczysław Szcześniak, Wojciech Waglewski, oraz Janusz Prusinowski Trio i inne zespoły folkowe. W muzyce tradycyjnej reprezentuje nurt zachowawczy.
Jest depozytariuszem i popularyzatorem pieśni polskich przekazywanych od pokoleń wyłącznie w tradycji ustnej.
Brał m.in. udział w koncercie „Credo in misericordiam Dei” podczas tegorocznych ŚDM w Krakowie .
.....................................................................................................

Album: Soyka *Leśmian *Strug – to efekt niecodziennego spotkania dwóch artystów, których połączyła poezja jednego z najważniejszych polskich poetów - Bolesława Leśmiana.
Adam Strug
przyznał w wywiadzie w "Muzycznej Jedynce", że połączenie tych trzech osobowości na płycie, ale przede wszystkim podczas występów na żywo, tworzy ciekawy klimat, który rozlewa się nie tylko po scenie. Podczas koncertu w Łazienkach Królewskich kilka tysięcy ludzi trwało w bezruchu, milczeniu, słuchając niełatwych komunikatów lirycznych. Jestem pod wrażeniem, bo to jednak muzyka wymagająca”
Zapraszamy .

Strug_Jacek_Poremba