10. Parkowa Noc w Muzeum, 19 maja , godz. 21.00

X Parkowa Noc …w Muzeum, 19 maja 2017r. godz. 21.00

Park miejski obchodzi w tym roku 150.lat istnienia. Ten obszar zieleni, usytuowany we wschodniej części miasta , powstał w 1867r. i upamiętnia moment nadania Słupcy rangi miasta powiatowego. Od samego początku dodawał miastu uroku stając się wkrótce miejscem rekreacji wielu pokoleń słupczan. Do parku chodziło się na randki, na spacery z dziećmi, całymi rodzinami, popływać łódką wokół wysepki czy posłuchać dętej orkiestry. W czasie okupacji niemieckiej był zamknięty dla mieszkańców Słupcy. W latach 50 i 60 XX w. odbywały się słynne potańcówki na tzw. grzybku . Wraz ze “stawkiem, skwerem Szeluty, ogródkiem jordanowskim i lasem komunalnym tworzy największy kompleks zieleni w mieście. Wpisany do Rejestru Zabytków w 2008r. W głębi alejki parkowej widoczny budynek, utrwalony na kartkach pocztowych z początku wieku XX ,przypomina o początkach założenia.
I właśnie nasz park miejski będzie bohaterem tegorocznej Nocy w Muzeum.
Zapraszamy do wzięcia udziału w tej niezwykłej, parkowo-muzealnej nocy. Początek o godz.21.00 przy parkowej bramie (obok kwiaciarni), która zostanie zwieńczona metalowym szyldem ,(zaprojektowanym przez M. Czerniaka, wykonanym przez kowala Andrzeja Króla i sfinansowanym przez Gminę miejską Słupca ) , która odsłoni burmistrz miasta ….. i w ten sposób przeniesieni zostaniemy w inną rzeczywistość. Przywołamy ludzi, związanych z naszym miastem , którzy do parku zapewne przychodzili szukając w nim także natchnienia. Ta podróż będzie możliwa dzięki grupie teatralnej „Human Sapiens” z LO ,którzy pod kierunkiem Anny Halaby (LO) i Anny Czerniak (MDK) przygotowują wspomnienia parkowych ławek . Zabrzmi głos katarynek, pojawi się nasza wspaniała Orkiestra Dęta. Przemieszają się czasy i ludzie. Potem rozświetloną alejką, wesołym korowodem i przejdziemy do muzeum, gdzie odbędzie się dalsza część nocnego spotkania. A tam: wystawa parkowych fotografii udostępnionych przez Słupczan, majówkowe menu i oczywiście koncert fantastycznej , energetycznej kapel podwórkowej z Kramska , która zaprosi nas do tańca. Przygotowaliśmy także wyjątkową mapę parku na pamiątkę tego wydarzenia. Zapraszamy do udziału w tej słupeckiej Nocy Muzeów.