XIV KONCERT ORGANOWY 10.08.2017r. godz.20.00

P.Czeka__a___baryton Przemysław Czekała - absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego prof. Antoniny Kaweckiej. W latach studiów wielokrotnie brał udział w przedstawieniach operowych i koncertach w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Filharmonii Poznańskiej i innych salach koncertowych kraju. Od 1989 roku do dnia dzisiejszego bierze udział jako solista w koncertach muzyki  oratoryjno-kantatowej i recitalach liryki wokalnej. Od 1990 roku jest członkiem Poznańskiego Zespołu Wokalnego AFFABRE CONCINUI, z którym koncertuje na estradach całego świata. Zaśpiewał ponad 1000 koncertów, nagrał 18 płyt, kilkadziesiąt audycji radiowych i programów telewizyjnych. Reprezentował Polskę m.in. na Wystawach Światowych EXPO, Festiwalach Kultury Polskiej (m.in. Tajwan, Chiny, Algieria), forum ekonomicznym w Davos i na wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych na całym świecie (m.in. Polska, Włochy, Austria, Hiszpania, Liban, USA, Kanada, Rosja, Ukraina, Niemcy).

Agnieszka_TArnawska_organy Agnieszka Tarnawska - ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie organów prof. Sławomira Kamińskiego i klawesynu prof. Marii Banaszkiewicz-Bryły. W latach 2011-2013 odbyła studia podyplomowe Master of Music w Musikhochschule Lübeck w klasie organów prof. Arvida Gasta, a następnie studia solistyczne Konzertexamen w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu pod kierunkiem prof. Wolfganga Zerera, zakończone uzyskaniem dyplomu z wyróżnieniem w lutym 2016 roku. Jest laureatką licznych konkursów organowych w kraju i poza granicami. Jest dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD). Jako solistka koncertuje w kraju i zagranicą.