XVII Koncert Organowy w dniu 10 sierpnia 2020r.

Tradycyjnie 10 sierpnia świętować będziemy uroczystości odpustowe ku czci naszego patrona Św. Wawrzyńca, który od 10 lat spogląda na swoje miasto z wysokiej  kolumny. Ze względu na trwającą sytuację epidemiologiczną i obowiązujące zasady sanitarne nie odbędzie się kolejne spotkanie w wigilię św. Wawrzyńca przy kolumnie (9 sierpnia), ani też Odpustowe Spotkanie przy muzeum. Niestety, nie da się wszystkiego przenieść i zorganizować w  wirtualnym świecie. Spotkanie odpustowe ze swoimi atrakcjami może odbywać się jedynie w realu . Mamy nadzieje, że za rok będzie to możliwe.
Wieczorem, w tym dniu zapraszamy do naszej fary na XVII Koncert Organowy.  Na zabytkowych organach zagra Kamil Lis (Poznań). Usłyszymy też DUO akordeon i flet  Elżbieta Drozdowska
&  PIOTR KOPIETZ .  Będzie magicznie.
UWAGA!

Zapraszając na koncert informujemy, że wszyscy uczestniczący w nim mają obowiązek zakrywania ust i nosa ,
a także dezynfekcja rąk przed wejściem do świątyni. Dostosowując się do obowiązujących zasad w przestrzeni publicznej dbamy o swoje i innych bezpieczeństwo. Tym razem ulotki z programem koncertu będą porozkładane na ławkach, w ten sposób wyznaczone zostaną miejsca , które będziemy zajmować w kościele. Przestrzeganie tych zasad nie przeszkodzi, a umożliwi bardziej komfortowy i bezpieczny odbiór koncertu.

więcej:  w zakładce wydarzenia/imprezy cykliczne/koncerty organowe

Uwaga!!! Jedyne i niepowtarzalne ciastka wawrzynkowe pieczone od 20 już lat będzie można kupić w dniu 10 sierpnia ( w poniedziałek) w cukierni u p. Renkla, która będzie otwarta w tym dniu. W ten sposób tradycja nie zostanie przerwana. A wszyscy, którzy będą chcieli, skosztują odpustowo-wawrzynkowych ciastek. Zapraszamy !