Wtorek - Piątek: 9:00 - 16:00
Niedziela: 14:00 - 18:00

Muzeum Regionalne w Słupcy
ul. Warszawska 53
62-400 Słupca  
telefon: : 63 275 26 40

Partnerzy
Wydarzenia > aktualności
XVIII Koncert organowy ,10 sierpnia, godz.20.00
W tym dniu wieczorem, na godz.20.00 zapraszamy na urokliwy koncert organowy do słupeckiej fary. Na naszym instrumencie z epoki baroku zagra Jan Mroczek ( Czestochowa). Organy zabrzmią solo, ale także w duecie ze ... znakomitą sopranistką Jolantą Kowalską-Pawlikowską (Kraków). Tradycja koncertów nie została przerwana przez pandemię. Mamy nadzieje, że tak będzie i teraz.  

UWAGA:
Podczas koncertu obowiązuje nas zakrycia ust i nosa , dezynfekcja rąk i zachowanie dystansu podczas zajmowania miejsc w kościele.

Jolanta Kowalska-Pawlikowska (sopran)

Trzykrotna Stypendystka Ministra Kultury (2004/05, 2005/06, 2006/07), Miasta Krakowa(Stypendium „Twórcze”, 2009) oraz programu „Młoda Polska” (2009).
Ukończyła
z wyróżnieniem zarówno Akademię Muzyczną w Krakowie (klasa śpiewu prof. Agnieszki Monasterskiej) jak też studia podyplomowe w Guildhall School of Music&Drama w Londynie. Uczestniczka kursów mistrzowskich m.in.: Heleny Łazarskiej, Teresy Żylis-Gara, Paula Esswooda, Barbary Schlick, Petera Kooji.Występowała z dyrygentami t.j.: Marc Minkowski, Andrew Parrott, Ottavio Dantone, Jordi Savall, Claudio Cavina, Ralf Sochaczevsky, Anthony Ford, Paul Esswood, Andreas Spering, Alexander Liebreicht oraz Wiesław Delimat, Jan Tomasz Adamus, Piotr Sułkowski czy Stanisław Krawczyński.

Koncertowała między innymi na Festiwalach Opera RARA, Misteria Paschalia, Chichester Festivities w Anglii, Festival La Folia w Szwajcarii, Festival de Cannes we Francji, Bachfest w Lipsku, Bachfest organizowanym przez London Bach Society w Londynie i in.

Wielokrotnie występowała na festiwalu Opera Rara m.in. w „Alcinie” G.F. Haendla, którą poprowadził Marc Minkowski z towarzyszeniem orkiestry Les Musiciens du Louvre-Grenoble, co zaowocowało zaproszeniem na tournee po Hiszpanii, Francji i Niemczech z Pasją wg św. Mateusza J.S. Bacha.

Jest laureatką pierwszej nagrody Międzynarodowych Konkursów: Bach Singer’s Prize w Londynie (2008) oraz The Thelma King (2009). Laureatka III Nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. Ady Sari w Nowym Sączu (2011). Otrzymała Nagrodę Fundacji Bach-Marschall na Międzynarodowym Konkursie im. J. S. Bacha w Lipsku (2008), Nagrodę „Jurica Murai Prize” za najlepszą interpretację na 39th Festiwalu „Varaždin Baroque Evenings” (Chorwacja, 2009), a także wyróżnienia m.in. na Mozartowskim Konkursie Wokalnym w Londynie (2008).

Współpracuje z zespołem The Musicke Companye, z którym dała szereg koncertów w Wielkiej Brytanii. Od 2003 r. występuje także z Zespołem Capella Cracoviensis, z którym koncertowała m.in. w Kazachstanie, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Finlandii, Chorwacji, Włoszech, na Ukrainie, Białorusi. Występowała z dyrygentami t.j.: Marc Minkowski, Andrew Parrott, Ottavio Dantone, Jordi Savall, Claudio Cavina, Ralf Sochaczevsky, Anthony Ford, Paul Esswood, Andreas Spering, Alexander Liebreicht oraz Wiesław Delimat, Jan Tomasz Adamus, Piotr Sułkowski czy Stanisław Krawczyński.Koncertowała między innymi na Festiwalach Opera RARA, Misteria Paschalia, Chichester Festivities w Anglii, Festival La Folia w Szwajcarii, Festival de Cannes we Francji, Bachfest w Lipsku, Bachfest organizowanym przez London Bach Society w Londynie i in. Zajmuje się także dydaktyką będąc Doktorem Sztuki na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Jan Mroczek (organy)

Podczas studiów w Akademii Muzycznej w Krakowie odniósł pierwsze sukcesy zdobywając nagrody na konkursach organowych (Rumia, I nagroda, 2003 rok oraz Castellana Grotte, II nagroda, 2004 rok) i występując z recitalami w tak prestiżowych miejscach jak: Bazylika Jasnogórska czy Kościół Mariacki w Krakowie. Okres studiów pod kierunkiem Prof. Józefa Serafina to czas rozwoju w różnych kierunkach muzycznych. Kolejnym wirtuozem i pedagogiem, który wywarł ogromny wpływ na jego artystyczną drogę jest Prof. Daniel Roth – organista tytularny kościoła St. Sulpice w Paryżu. J.M. pracował pod jego kierunkiem najpierw jako stypendysta, a później student Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem.
Jest organistą Kościoła Rektorackiego w Częstochowie, a także prowadzi klasę organów w Zespole Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego.
W 2012 roku otrzymał odznaczenie honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2017 roku uzyskał tytuł doktora sztuki na Akademii Muzycznej w Krakowie.Dotychczas występował jako solista w Polsce, Niemczech, Rosji, na Litwie i na Węgrzech.

 Program:

 1. Girolamo Frescobaldi (1583-1643)

- Toccata settima z II Księgi Toccat (organy solo)

2. Wolfgang Amadeusz Mozart (1756-1791)

- Laudate Dominum

3. Bernardo Storace ( ok. 1637 – ok. 1707)

- Aria sopra la spagnoletta (organy solo)

4. Georg Friedrich Haendel (1685-1759)

-  How beautiful are the feet z oratorium Mesjasz"

5. John Stanley (1712 – 1786)

- Voluntary in d   (organy solo)

6. Cesar Franck (1822-1890)

- Panis angelicus

7. Gabriel Faure (1845-1924)

- Ave verum