13.Noc w muzeum 27 maja 2022r.,godz. 21.00

Nasza słupecka Noc w Muzeum odbędzie się 27 maja (piątek), o godz. 21.00. Już teraz na nią zapraszamy. A w programie m.in. prapremiera spektaklu teatralnego „Sen Marcina” w wykonaniu zespołu Human Sapiens, który tworzą uczniowie z LO w Słupcy. Scenariusz napisała Anna Halaba (LO),wyreżyserowała Anna Czerniak ( MDK) .  Na naszej nowej scenie wystąpi w klimatycznym koncercie: ”Ja to mam szczęście ... poeta, bard, artysta estradowy Grzegorz Tomczaka (śpiew, gitara), który wraz Dawidem Troczewskim (fortepian) przeniesie nas – w tych trudnych czasach - do Krainy Łagodności. W sali muzeum natomiast wyjątkowa wystawa „Plakaty z łapy” – słupczanki Dominiki Czerniak-Chojnackiej, ilustratorki, graficzki i plakacistki związanej zawodowo z Pracownią Ilustracji Wydawniczej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jej twórczość została doceniona wieloma prestiżowymi nagrodami w kraju i za granicą, a jej plakaty stały się wizualizacją międzynarodowych, ogólnopolskich i muzealnych wydarzeń.
Ponadto czeka nas smakowanie boskich ambrozji , które przygotują tradycyjnie już młodzi kucharze z ZSE w Słupcy pod kierunkiem Anny Rajzner.
Ta 13. Noc w Muzeum będzie poetycka i bardzo artystyczna. A wszystko to dzięki naszemu znamienitemu obywatelowi - Marcinowi de Slupcza (1420 -1462), który ukończył Akademię Krakowską zdobywając tytuł bakałarza sztuk wyzwolonych i doktora dekretów, ale duszę miał... pełną poezji. Zapraszamy serdecznie.

www.facebook.com/muzeumslupca