XXII Dzień Papieski, Koncert BRAKHOT PERFORMANCE,godz.19.00

XXII DZIEŃ PAPIESKI 16.X. 2022 r., koncert  BRAKHOT PERFORMANCE w kościele św. Wawrzyńca,  godz. 19.00
W dniu 16 października 2022 r.(niedziela) obchodzony będzie w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie XXII Dzień Papieski pod hasłem Blask Prawdy. „Veritatis Splendor”;
to tytuł encykliki Jana Pawła II ogłoszonej 6 sierpnia 1993r.Człowiek nie tworzy prawdy, ale ją odkrywa. W związku z tym trzeba umieć stanąć w blasku tej prawdy, która jest poza nami i ponad nami, i według niej kształtować dziedziny ludzkiego życia, ale także swoje osobiste wybory" ( (kard. Kazimierz Nycz )2 Yaş Masalları 3 Yaş Masalları 4 Yaş Masalları
W tym roku obchody Dnia Papieskiego przypadają w 44 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową.

Z tej okazji Burmistrz Miasta, Muzeum Regionalne i Parafia św. Wawrzyńca w Słupcy serdecznie zapraszają na koncert BŁOGOSŁAWIEŃSTWO /
">BRAKHOT PERFORMANCE w wykonaniu NATA & EVGENY- artystów z Ukrainy.
Nata i Evgeny - to artyści urodzeni we Lwowie, gdzie od 2012r. zaczęli wspólnie realizować swoje muzyczne projekty. Od 2017r. zespół przebywa i koncertuje w różnych częściach Polski, a także za granicą. Brali udział m.in. w festiwalach: Noc Kultury (Lublin ), Festiwal Żupańskiego (Poznań), Legendarny Złotów (Złotów), Music Splitz (London), LvivKlezFest ( Lwów), Simchat Chajim Festiwal (Poznań, Buk), Finał WOŚP (Scena Główna, Poznań), Regio Active (Gryfino),Greisfwald (Niemcy) i na scenach teatralnych Teatr Ósmego Dnia (Poznań ), Scena na Pietrze (Poznań), Teatr Boto (Sopot). Od kilku lat związani z Poznaniem, który stał się dla nich przyjaznym domem. W 2020r. zostali docenieni
przez Wydział Kultury Miasta Poznania, za nieokiełznaną energię i determinację w prezentowaniu swej muzyki z Poznania na cały świat w ramach „Kultura na wynos”, w 2021 roku zostali laureatami konkursu stypendialnego Rady Miasta Poznania .
Duet stale eksperymentuje z formami performatywnymi, które stanowią specyfikę koncertów na żywo. Wykorzystuje tradycyjne brzmienie instrumentów (szofar, piszczałka, ) łącząc je z innowacyjnym użyciem gitary klasycznej i zastosowaniem efektów elektronicznych. Do tego wyjątkowa technika i barwa głosu wokalistki sprawia, że ich koncerty są wyjątkowe.
Brakhot w jezyku hebrajskim znaczy Błogosławieństwo. Podczas koncertu usłyszymy Psalmy, w autorskich aranżacjach, śpiewane w języku biblijnym. Będzie to nie tylko artystyczne przeżycie, ale także (mamy nadzieję) i duchowe.
...........................
Istotnym wymiarem Dnia Papieskiego jest jego aspekt charytatywny. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia – organizuje tego dnia publiczną zbiórka pieniędzy. Zebrane w ten sposób środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji, która przyznaje stypendia uzdolnionym młodym ludziom pochodzącym z wiosek i małych miast. W ten sposób każdy może włączyć się w budowę „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, jakim nazywani są stypendyści Fundacji. Można będzie to uczynić także podczas koncertu.
W obliczu trwającej ciągle wojny w Ukrainie będzie można nabyć książkę-cegiełkę „Świat jest piękny. Książka przeciw wojnie” wydanej przez Fundacje Powszechnego Czytania , w kwocie 50 zł. Autorami tej publikacji są polscy pisarze i ilustratorzy, którzy poruszeni wojną w Ukrainie ofiarowali swoje dzieła jako wyraz współczucia dla jej najmłodszych ofiar. Kupując tę książkę wesprzemy działania pomocowe Fundacji na rzecz najmłodszych uchodźców, ale otrzymamy także ważne narzędzie do niełatwych, ale koniecznych rozmów z dziećmi, w próbie zrozumienie rzeczywistości, która wydawała się historią, a okazała się teraźniejszością.
Dzielmy się miłością...bo warto.

www.facebook.com/muzeumslupca