Wtorek - Piątek: 9:00 - 16:00
Niedziela: 14:00 - 18:00

Muzeum Regionalne w Słupcy
ul. Warszawska 53
62-400 Słupca  
telefon: : 63 275 26 40

Partnerzy
Wydarzenia > aktualności
21. Koncert organowy w słupeckiej farze,10 sierpnia, godz.20.oo

MARTA BENK

absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej, w specjalności Muzyka Kościelna, w klasie organów prof. Sławomira Kamińskiego.
Brała udział w wielu koncertach na terenie kraju. Współpracowała z wieloma solistami
i instrumentalistami, m.in. z Filharmonią Poznańską w ramach festiwalu „Tryptyk Lądzki”.
Brała udział w kursach interpretacji i improwizacji organowej. Przez ponad dekadę była wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Lądzie. Odbyła także studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Fizyki w specjalności Akustyka.

Ukończyła również studia doktoranckie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim z zakresu budowy organów oraz akustyki wnętrz w kontekście brzmienia muzyki organowej uzyskując stopień doktora.

Jako prelegent bierze czynny udział w konferencjach i sympozjach poświęconych organologii oraz instrumentologii. Od 1998 r. pracuje jako organistka kościoła N.M.P. i św. Mikołaja w Lądzie nad Wartą.

Jest koordynatorem i pomysłodawcą cotygodniowych prezentacji organowych, które od 2010 roku odbywają się w lądzkim kościele w każdą sobotę, niedzielę i święta. Do dziś zrealizowanych zostało ponad 950 takich prezentacji. Ze względu na duże zainteresowanie ze strony parafian i gości prezentacje są nagrywane i publikowane w serwisie YouTube.

W 2020 i 2023 roku została Stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stypendystką Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie Kultury, realizując m.in. projekt #MaratonChlondowskiegowLądzie, zakładający wykonanie i publikację nagrań wszystkich dzieł organowych salezjanina ks. Antoniego Chlondowskiego. Aktualnie kontynuuje naukę na roku dyplomowym i kształci się na Wydziale Instrumentalistyki Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie organów prof. Elżbiety Karolak i dr Agnieszki Tarnawskiej.
Na co dzień pracuje jako nauczyciel fizyki w szkołach na terenie powiatu słupeckiego.

PAULINA KOWOL

studentka studiów II stopnia na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego
w Poznaniu w klasie
śpiewu dr hab. Joanny Horodko.
Uczestniczka wielu projektów studenckich m.in. w spektaklach "Widma" S. Moniuszki w Akademickim Teatrze Muzycznym "Olimpia" w Poznaniu, "Baba-dziwo" Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w re
żyserii Piotra Kaźmierczaka, "Krakowiacy i Górale" J. Stefaniego w reżyserii Aleksandra Machalicy, "Cosi fan tutte" W. A. Mozarta w reżyserii Gosi Dębskiej.

Uczestniczka kursów mistrzowskich z prof. Natalią Fahri, prof. Piotrem Micińskim, Andrzejem Dobberem, Beatrice Benzi, Ewą Leszczyńską i Bartłomiejem Weznerem. Uczestniczka Letniej Akademii Doskonałości im. Bogdana Paprockiego w klasie prof. Adama Zdunikowskiego.
Reprezentantka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w IX Mi
ędzynarodowym Konkursie im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju oraz w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Marii Zamoyskiej w Kórniku. Członkini Studenckiego Koła Artystyczno-Naukowego Wokalistów Ars Vocalis działającego w Instytucie Wokalistyki Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

 PROGRAM KONCERTU: