Wtorek - Piątek: 9:00 - 16:00
Niedziela: 14:00 - 18:00

Muzeum Regionalne w Słupcy
ul. Warszawska 53
62-400 Słupca  
telefon: : 63 275 26 40

Partnerzy
Wydarzenia > aktualności
8.rocznica śmierci Jana Pawła II

“Zachwycił cały świat – nie na chwilę, nie na kilka lat.  Ten zachwyt trwa do dzisiaj -  8 lat po jego śmierci, 35 lat od wyboru na papieża. I tak będzie w przyszłości(...)”
(Krzysztof Tadej, Dar świętości )

2 kwietnia b. r. obchodzić będziemy 8. już rocznicę śmierci błogosławionego Jana Pawła II.

W tym czasie byliśmy świadkami wyboru Benedykta XVI na stolicę Piotrową, potem jego abdykacji i zupełnie niedawno... przeżywaliśmy powołanie na ten urząd Papieża Franciszka. Oczekujemy także na kanonizację Wielkiego Polaka.

W kontekście tych historycznych wydarzeń Muzeum Regionalne w Słupcy proponuje młodzieży ze słupeckich szkół ponadpodstawowych obejrzenie filmu „Liczę na Was…” , który opowiada o pierwszej Pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1979 r. , a także o wizycie papieskiej jego następcy - Benedykta XVI w roku 2006. Obraz wyreżyserowała Wanda Różycka-Zborowska (autorka m.in. filmu „Przyjaciółki”). Młodym ludziom te wydarzenie znane są jedynie z przekazów i wspomnień ich rodziców lub dziadków i ewentualnie z materiałów archiwalnych. Będziemy przywoływać obrazy i wsłuchiwać się w głos obu Papieży; w ten sposób wspomnimy Jana Pawła II, który bardzo kochał młodych ludzi, widząc w nich przyszłość Kościoła.  
Zapraszamy serdecznie reprezentacje słupeckich szkół ponadpodstawowych do sali kina „Sokolnia” w dniu  4 kwietnia b.r.  o godz. 12.30 na wspólne przeżywanie tamtych wydarzeń.