Wtorek - Piątek: 9:00 - 16:00
Niedziela: 14:00 - 18:00

Muzeum Regionalne w Słupcy
ul. Warszawska 53
62-400 Słupca  
telefon: : 63 275 26 40

Partnerzy
Wydarzenia > aktualności
VI Noc w Muzeum za nami.

Muzeum Regionalne w Słupcy serdecznie dziękuje wszystkim instytucjom i osobom prywatnym, którzy pomogli w organizacji nocy w muzeum.

Ogromne słowa uznania dla młodych i utalentowanych uczniów z  zespołu  teatralnego "Human Sapiens" za niezwykle wzruszający, profesjonalnie wykonany premierowy spektakl teatralny: "Ta ziemia taka czysta...". Wystąpili przed słupecką publicznością uczniowie LO w Słupcy : Iza Marszałek, Agata Kędziora, Kinga Olejniczak, Maria Czerniak, Daria Wardęcka, Daniel Ruminkiewicz, Darek Dolata, Damian Kucharski Oskar Maciejewski i gościnnie: Witek Witowski.

Scenariusz i reżyseria: Anna Czerniak (MDK) i Anna Halaba (LO), aranżacje utworów: Sebastian Badziągowski i Przemysław Stadnik oraz Krzysztof Herian. Całość udźwiękowił Krzysztof Rybicki . 

Noc_w_Muzeum_030__992_x_744_                                                                                                 fot.Kamil Burda                                                                

Tradycyjnie dziękujemy kolegom z MDK w Słupcy: Krzysztofowi Rybickiemu, Krzysztofowi Herianowi- za profesjonalne nagłośnienie całej imprezy i koncertu pieśni powstańczej w wykonaniu zespołu Jacka Kowalskiego z Poznania, Robertowi Witowskiemu – za oświetlenie sceny, Andrzejowi Byczkowi – za pokazanie filmu Rok 1863 na elewacji budynku muzeum, który dotarł na czas z Filmoteki Narodowej do muzeum, dzięki wysiłkom Krzysztofa Raczyńskiego i  Jarosława Dębskiego (MDK), pani Renacie Nowinowskiej i Stefanowi Ostynowiczowi (ZAZ) – za przygotowanie pysznego krupniku, Pani Barbarze Gluszczuk (ZSE) i jej wychowankom z Liceum Gastronomicznego : Karolinie Pałuckiej, Darii Pyrzyńskiej, Tomaszowi Maliszewskiemu i Piotowi Szkudlarkowi z kl.II Technikum-kucharz ZSE, za przygotowanie posiłku powstańca i obsługę powstańczej kuchni , panu Maciejowi Fiszerowi za piękną kokardę powstańczą ,która ozdabiała balkon budynku( z czerwienią w środku ,otuloną bielą-taką właśnie przypinali do rogatywek, czamar idąc do powstania styczniowego), panu Markowi Ratajczykowi za interesującą prezentację multimedialną rok 1863.

Dziękuję pani Annie Mydłowskiej (OSW w Słupcy) za wypożyczenie krzeseł , pracownikom Urzędu Miasta (rozłożenie namiotu, przywiezienie krzeseł), druhom z OSP w Słupcy za wypożyczenie i rozłożenie namiotu, Pawłowi Konińskiemu- za pyszny powstańczy chleb, Magdalenie Kosmalskiej-Zauer- za użyczenie klimatycznych lamp ogrodowych ,Romanowi Węglińskiemu ,Dominice Czerniak- za projekt graficzny plakatu i zaproszeń.

Dziękuję pani Arlecie Kolskiej-Hypce (Referat Promocji w UM) za upominki na nagrody dla uczestników Quizu : „Załóżmy kokardy powstańcze…”

Ponadto składam podziękowanie Muzeum Narodowemu w Poznaniu, Archiwum Archidiecezjalnemu w Gnieźnie, Muzeum Walk Niepodległościowych w Poznaniu, Muzeum Ziemi Pyzdrskiej , pani Annie Gałęzewskiej z Gniezna i Ewie Chojnackiej z Włocławka,panom Muziołom -za udostępnienie skanu listu Romana Kentzera ,Maciejowi Adamskiemu i Justynie Kaniasty – dyrektor Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie za użyczenie materiałów i eksponatów na wystawę:Pamiątki 1863.

Na koniec dziękuję wszystkim uczestnikom tego spotkania: mieszkańcom Słupcy , powiatu i gościom: szczególnie pani Ewie Chojnackiej z Włoclawka- prawnuczce powstańca Jana Jaxa   i pani dyrektor Justynie Kaniasty z Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie, z którego 150. lat temu wyruszyli do powstania młodzi chłopcy.11 z nich zginęło pod Mieczownicą i Dobrosołowem. Zapraszam serdecznie do oglądania wystaw: Pamiątki .1863  i prac laureatów konkursu: Kartka i kokarda powstańcza. Tylko do końca czerwca! Naprawdę warto.

Beata Czerniak