Nowa wystawa: "Policja dawniej i dziś"-od 9 września
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy, która za pomocą fotografii i eksponatów (m.in. broń, umundurowanie , dokumenty)  opowiada o policji państwowej  w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Wystawa została udostępniona przez Wojewódzką Komendę Policji, przygotowana przez podins. Bogdana Cichockiego i zaprezentowana po raz pierwszy  w gmachu Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu z okazji 95.rocznicy powstania policji.  Poszerzona została  o kilka fotografii słupeckiej policji  z lat 20 i 30 towarzyszyć będzie uroczystościom nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji  w dniu 13 września b.r. Wystawa potrwa do 20 września. Warto we wrześniu zatem zawitać do muzeum. Ponadto do obejrzenia   multimedialna wystawa „Prosię w ogniu” -ilustracja książkowa Dominiki Czerniak -tegorocznej dyplomantki wydziału grafiki UA w Poznaniu) pokazująca sceny ze współczesnego polskiego wesela. Zapraszamy.