Muzeum Regionalne w Słupcy serdecznie zaprasza 15 stycznia 2016 roku na otwarcie wystawy z cyklu „Segregator obecności –definicja współczesnego dzieła sztuki” z podtytułem: „Człowiek tu i teraz”. Jest to kontynuacja efektywnej współpracy z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, Wydziałem Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP i  profesorem Sławomirem Kuszczakiem – sprawcą tych działań.

W roku 2014 mieliśmy okazje oglądać jego malarstwo, a także realizacje przestrzenne Roberta Bartela. Tym razem do prezentacji twórczości i poglądów artystycznych profesor Kuszczak zaprosił: Andrzeja Banachowicza, Roberta Bartela, Jarka Boguckiego, Tomasza Drewicza, Pawła Fliegera, Karolinę Komasę, Wiesława Koronowskiego, Rafała Kotwisa, Igora Mikodę, Danutę Mączak, Wiesława Napierałę, Józefa Petruka i Michała Wielopolskiego wraz z rektorem uczelni – profesorem Marcinem Berdyszakiem i dziekan wydziału - prof.Karoliną Komasą.
Sławomir Kuszczak pisze: „Artystę uważam za najczulszy „instrument” analizy rzeczywistości. Osoby, które całe życie lub jego część poświęcają twórczości , ponosząc tego konsekwencje, zawsze <> rzeczy ważne”.
Zatem wspólnie z artystami, z którymi będzie można spotkać się podczas wernisażu, zapraszamy na to wydarzenie. Warto –będziemy bowiem gościć ważną reprezentację środowiska artystycznego utytułowanej poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Uniwersytetu Artystycznego).

Warto przyjść!
Godzina 17:30
Sale muzealne, ul. Warszawska 53.