Wtorek - Piątek: 9:00 - 16:00
Niedziela: 14:00 - 18:00

Muzeum Regionalne w Słupcy
ul. Warszawska 53
62-400 Słupca  
telefon: : 63 275 26 40

Partnerzy
Wydarzenia > aktualności
Zapraszamy do oglądania wystawy: "Człowiek tu i teraz"

Kolejna ważna wystawa będąca kontynuacją efektywnej współpracy z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, Wydziałem Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i profesorem Sławomirem Kuszczakiem została uroczyście otwarta w piątkowe popołudnie. Można było porozmawiać z twórcami prac, którzy w znakomitej większości przybyli na wernisaż , dopisali także słupeccy koneserzy i uczestnicy wydarzeń muzealnych. Zainaugurowaliśmy zatem działania muzealne w nowym roku  bardzo interesującą ekspozycją. Dziękujemy artystom - na co dzień  także i  pedagogom na Wydziale  Rzeźby UAP oraz prof.S.Kuszczakowi - inicjatorowi tych działań - za możliwość prezentacji ich twórczości .Cieszymy się, że przestrzeń muzealna wpisała się doskonale w charakter tej zbiorowej wystawy - a sama ekspozycja satysfakcjonuje wystawiających. 

Na salach ekspozycyjnych można oglądać prace: Andrzeja Banachowicza, Roberta Bartela, Jarka Boguckiego, Tomasza Drewicza, Pawła Fliegera, Karoliny Komasy (dziekana wydziału), Wiesława Koronowskiego, Rafała Kotwisa, Igora Mikody, Danuty Mączak, Wiesława Napierały, Józefa Petruka i Michała Wielopolskiego  oraz  profesora Marcina Berdyszaka (rektora uczelni).
Możemy je podziwiać ale i zastanawiać się: ” Czym jest współczesne dzieło sztuki? Co myśli i kim jest twórca? Czy jest wolny i niezależny? Czego pragnie i co tworzy? "Prof. Kuszczak artystę uważa za najczulszy „instrument” analizy rzeczywistości. Osoby, które całe życie lub jego część poświęcają twórczości , ponosząc tego konsekwencje, zawsze mówią rzeczy ważne.
Warto zatem przyjść do muzeum i  pobyć  z dziełem sztuki, a poprzez nie także i z jego twórcą. Tym bardziej, że oglądamy prace ważnej  reprezentacji środowiska artystycznego utytułowanej poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu).

Wystawa potrwa do 15 marca. Zachęcamy wszystkich do jej obejrzenia . Zwłaszcza dzieci i młodzież. Konfrontacja z dokonaniami twórców może zaowocować czymś zaskakującym . Dzieło istnieje także poprzez odbiorców. A może tylko wtedy?
Zapraszamy.

Serdecznie dziękujemy panu Jerzemu Hawrylukowi , kierownikowi MZWiK w Słupcy za pomoc w transporcie obiektów na wystawę .